Alfa erkek olmak

Posted by on Ağustos 25, 2018 in Genel | 0 comments

alfa erkek nasıl olunur

Alfa erkek nedir ?

Alfa erkek terimi hayvanlar aleminden alınan bir terimdir. Hayvanlar alemindeki sürüye hükmeden ve baskın erkek hayvana alfa denir. Bu alfa erkek sürüdeki dişilerin çoğuyla çiftleşme şansı bulurken, alfa erkekten geriye kalan dişiler ise gruptaki beta erkekler tarafından paylaşılır. İnsanoğlunun yaşayış biçimine baktığımızda da aslında benzer bir senaryo görürüz. Güç sahibi olan dominant erkekler kızların çoğunu elde ederken, gücü olmayan zayıf kalmış beta erkekler kızlar tarafından görmezden gelinirler. Dolayısıyla senin alfa erkek olmak istiyorum demen ve alfa erkek nasıl olunur diye sorgulaman oldukça doğal.

Alfa erkek olmak için gerekenler

Şimdi sana alfa erkek nasıl olunur konusundaki gerçekleri açıklıyorum. Hazırsan başlayalım.

Alfa erkek alfa gibi davranmaya çalışmaz!

Alfa erkek nasıl olunur diye merak eden ve alfa erkek olmak için bazı tavsiyeler alarak bunları uygulamaya koyan erkeklerde çok gözlemlediğim bir hatadan bahsedeceğim. Bu erkekler alfa erkeğin beden dili hareketlerini ya da üstün kötü davranış tarzlarını bir yerlerden okuyup öğreniyorlar ve aynılarını yapmaya çalışıyorlar. Ancak bunları yaparken haliyle içlerinde alfa erkek gibi hissetmedikleri için dışardan doğal olmayan son derece yapay bir görünüme sahip oluyorlar.

Hiçbir alfa erkeğin alfa erkek olmak isteyen bu beta erkekler gibi “alfa şöyle davranır, alfa bu durumda şunu der, alfa öyle yapmaz böyle yapar” gibi düşündüklerini sanmıyorum. Hatta alfa erkekler nelerin alfa görünüp nelerin alfa görünmeyeceğiyle ilgilenmezler bile. Eğer alfa nasıl davranır diye düşünüyorsan bil ki sen bir alfa değilsin !

Onları hayatta alfa yapan şey hayatta kendilerine yükledikleri misyon, sahip oldukları inanç sistemleri, tecrübeleri ve hayat amaçları gibi şeylerdir. Bu değerler üzerinde yol kat etmeden alfa gibi davranmaya çalışmak sana değer kazandırmayacağı gibi, dışarıdan yapay görünmene neden olacağı için bir taklitçi bir ezik gibi görünmene neden olacaktır.

Alfa erkek hissinin içinde yükselmesini sağla

alfa erkek olmak istiyorum

Alfa erkek nasıl olunur sorusuna verilecek en yerinde cevaplardan biri şudur. Hayatta başardıklarının, peşinde koştuğun şeylerin, azminin seni alfa haline getirmesine izin vermelisin. Bu konuda sana daha iyi bir fikir verebilmem için şuana kadar hayatta çevrendeki diğer kişilere göre çok daha iyi yaptığın, daha becerikli olduğun bir şeyi düşün. Bu halı sahada herkesten iyi olmak olabilir, bir bilgisayar oyununda diğer oyunculardan çok daha önde olmak olabilir, zor bir sınavda sınıftaki en yüksek notu almak bile olabilir. Birden bire kendini daha yetenekli ve zeki hissedersin. Ve bir süreliğine çevrendeki insanlardan kendini üstün hissedersin ve onlara liderlik yapabilirsin. En azından o an iyi olduğun konuda. Çünkü hayatta o alana bir yatırım yaptın ve karşılığını elde ettin. Beynin bu başarıya karşı dopamin hormonunu salgıladı. Ve salgılanan bu dopamin hormonu senin daha özgüvenli, erkeksi ve lider gibi hissetmeni sağladı.

Diyeceğim o ki alfa erkek olmak konusunda kıstas bir maymun gibi alfa erkeği taklit etmek değil, hayatta başarı sağlayarak belli alanlarda liderliğini ilan edebilmektir. Hayatta başarılar seni doğal olarak alfa konumuna getirecektir.

Alfa erkek nasıl olunur ?

Kırılgan değil dominant ol

Alfa erkek olmak konusundaki diğer tavsiyelerime gelecek olursak. Feminizm erkeklere kibar olmak , hassas olmak gibi değerleri abartılı bir şekilde sergilemeleri konusunda yönlendirmiştir. Bunun sonucunda modern erkekler tarihte hiç olmadığı gibi hemcinslerine göre maskülanite ve dominantlık kaybı yaşamaktadırlar. Erkek artık olmaması gereken bir şekilde evcilleştirilmeye çalışılıyor diyebiliriz. Bu yüzden erkeğin doğadaki rolü olan baskınlık ve dominantlık özelliklerinin farkında ol ve doğana uygun olarak bu özellikleri sergile. Zaten kadınlarda bir erkeğin yanında güvende hissetmek için bu özellikleri arıyorlar. Kendilerine sürekli kibar davranan ve bir dediğini iki etmeyen beta erkekleri değil.

Güce sahip ol

alfa olmakGücü olmayan bir alfa düşünebiliyor musun? Bir alfa gücün bir tarafından tutarak ona sahip olacak kadar zekidir. Bu güç modern çağda ortalama üstü bir gelir, ortalama üstü bir sosyal iletişim yeteneği, liderlik özelliği, dış görüntüye çeki düzen verme olarak sayılabilir. Zamanını verimsiz olarak geçiren ve boş işlerle uğraşan bir alfa düşünebiliyor musun ? Alfa erkek olmak için tüm bu alanlarda kendine büyük yatırımlar yapmalısın. Bu değerlere sahip oldukça otomatik olarak zihnin alfa erkek zihin yapısı üzerine uyum sağlayacak. Bir lider haline geleceksin ve çevrendekiler seni alfa olarak algılayacak.

Alfa erkek nasıl olunur sorusunun cevabını yanıtlamaya çalıştım. Kısacası alfa erkek olmak taklit edilerek yapılan bir şey değil, hayatta kendine yaptığın yatırımla ve yürümeyi seçtiğin yollarla büründüğün bir kafa yapısıdır.

BİR KİTAP TAVSİYESİ:

Alfa erkek zihin yapısına sahip olarak kadınlar konusundaki başarını 5’e katlamak ister misin ? Dominant bir zihin yapısıyla daha karizmatik, çekici ve baştan çıkarıcı bir erkek haline dönüşmenin garantili taktikleri büyük bir emekle hazırlanmış bu eğitim setinde. Okumak için tıkla: ÇEKİCİ ERKEK EĞİTİM SETİ

BENZER KONULAR:

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir