Bir kızla konuşulacak konular nelerdir?

Posted by on Temmuz 16, 2018 in Genel | 0 comments

 

Bir kızla konuşacağın konular hiç bitmesin ister misin?

 

Henüz tecrübesi az bir erkekken bir kadınla buluşma ayarladığım zaman elim ayağıma dolaşmaya başlardı. Ve kendime o soruyu sorardım: İyi de ben şimdi bu kızla ne konuşacağım?

Bir kızla buluştuğunda aslında her şeyin spontane olarak gelişmesi iyidir. Ancak kendiliğinden gelişecek konuların yanında aklının bir köşesinde bir kızla konuşulacak konuların neler olduğunun bulunması da seni kafa olarak rahatlatacaktır. Benim sana tavsiyem öncelikle o an aklına gelecek konulardan konuşman ve sıkıştığında daha önceden belirlemiş olduğun konulara başvurmandır.

Şimdi gelelim bu konuların neler olduğuna:

 

Burçlar

 

Kadınların çok büyük bir çoğunluğu burçlar konusuna gereğinden fazla ilgi gösterir. Burçlar konusu özellikle karşındaki kızla ortak noktalar yakalaman ya da sahip bulduğu burçla alakalı ona takılmanı sağlamak için önemlidir. Ancak bunun için burçlar hakkında genel bir bilgiye sahip olmalısın. 12 tane burç vardır. Ve her bir burçtan birkaç tane özellik bilmen iyi olacaktır. Bunları ezberlemek yerine daha çok çevrende tanıdığın o burca sahip kişileri gözünün önüne getir ve onların davranışlarını bu burçlarla ilişkilendir.

 

Kendi öz hikayen

 

Her insan şahsına münhasırdır. Herkesin yaşam hikayesi, gün içinde başından geçen olaylar farklı farklıdır. Yakın zamanda başına gelen ilginç olayları şöyle bir gözünün önüne getir ve bunları eğlenceli olacak şekilde karşındaki kişiye anlat. Yeterince eğlenceli anlatman için ayna karşısında birkaç pratik yapman gerekiyorsa bundan da kaçınma. Okulda ya da işte başına gelen komik bir olayı anlatman kızla beraber çok eğlenceli vakit geçirmeni sağlayacaktır.

 

Müzik

 

Kızlarla konuşulacak konulardan asla değişmez olanlarından bir tanesi de müziktir. Her kızın müzik zevki birbirinden ayrı olsa da, piyasadaki müzisyenleri tanıman, bunların son şarkılarını takip etmen kızla sana doğal bir şekilde konuşabileceğin bir ortam yaratır. Bildiğin müzisyenler arasında illa ki kızın da sevdikleri olacaktır. Özellikle senede en azından birkaç kişinin konserine gitmeni tavsiye ederim. Böylece oradaki ambiyansı da kıza anlatma şansın olur.

 

İlişkiler

 

Kızlar ilişkilerle alakalı konuşmaya bayılır. Burada dikkat etmen gereken ikinizin de eski ilişkilerinden konu açmamaya özen göstermendir. Çünkü bunlar kötü anıları çağrıştırarak negatif duyguları çağrıştırabileceği gibi kızın o anki odağının eski sevgilisine gitmesine neden olur. Bunun yerine ilişkiler hakkındaki düşüncelerini genel bir şekilde paylaşman, nasıl insanlarla anlaşabildiğin ve nasıl insanlarla anlaşamadığın gibi konuları konuşabilirsin. Aynı zamanda bunları kıza sorarak da ilgiyle cevap vermek isteyeceği sorular yaratmış olursun.

 

Gizemli konular

 

İçinde gizem barındıran konular görüştüğün kızın ilgisinin o an tamamen sana odaklı kalmasını sağlayacaktır. Çünkü bu tarz konular insanların içindeki merakı arttırır ve daha fazlasını öğrenmek isterler. Örnek vermem gerekirse:  Mitoloji, uzay, zamanda yolculuk, dünya üzerinden silinmiş eski gizemli uygarlıklar, mısır piramitleri vb… Tüm bu saydığım konularda uzman olmak zorunda değilsin. İnternetten kısa bir araştırma yaparak bu konular hakkında öğreneceğin bilgileri karşındaki kıza aktararak kolayca heyecan yaratabilirsin.

 

Bir kızla konuşulacak konular nelerdir? sorusunun cevabını aldığına göre. Sıra geldi son olarak bir kızla konuşmaman gereken konuların neler olduğuna. Bu konular karşındaki kızla kolaylıkla fikir ayrımına düşerek, birbirinize karşı önyargıyla bakmanız riskini barındıran konulardır. Bunları başlıca: Din, politika, siyaset olarak sayabilirim. Bu konuda daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak istersen sana bir kitap tavsiye edebilirim. Eğer istersen Kadınlarla tanışma rehberini  buradan inceleyebilirsin. Çünkü içinde bir kızla buluştuğunda ne konuşacağını hiç düşünmeden saatlerce konuşmanı sağlayacak özel ve etkili yöntemler var.

 

Bir kitap seti tavsiyesi

Bir kızla konuşurken konuşacak konu bulma stresinden seni kurtaracak ve konuşacak konu bulamama sorununu kalıcı olarak ortadan kaldıracak bir yöntem olduğunu söylesem ne düşünürdün ?

 

Çok kapsamlı olarak hazırlanmış bu kitap seti seni kızlarla alakalı yaşadığın tüm sıkıntılardan kurtaracak.

 

KİTABI İNCELEMEK İÇİN TIKLA!

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir