Bir kızla muhabbeti ilerletmek

Posted by on Ağustos 21, 2018 in Genel | 0 comments

kızla sohbet ilerletme

Kızların erkeklerde en çok aradıkları şeylerden biri de hoş muhabbet yapabilmesidir. Hiçbir kızın kasıntı, ruhsuz, ağzı iki laf yapamayan kişilerle hoşça vakit geçirebileceği söylenemez. Eğer bir kızla muhabbeti ilerletmek konusunda sıkıntı yaşıyorsan sana iyi bir haberim var. Hoş sohbet olmak öğrenilebilir bir şeydir. Şimdi sayacağım sohbeti ilerletme yöntemlerini izleyerek kızlarla sohbet konusunda kendini geliştirebilirsin.

Bir kızla muhabbeti ilerletmek için dikkat etmen gerekenler

 

İki yorum bir soru kuralını uygula

Bir kızla muhabbeti ilerletmek isteyen pek çok erkeğin yaptığı hata konuşmayı röportaj gibi sürdürmeye çalışmalarıdır. Röportajda bir taraf soruları sorarken diğer tarafta cevap verir. Ancak bu eğlenceli bir muhabbet olmadığı gibi aynı zamanda sıkıcıdır da. Bunun yerine kıza soru sormak konusunda kendinizi biraz tutarak, tek taraflı olarka bir şeyler anlatma konusunda kendiniz sorumluluk almalısınız.

Bu yöntem bir kızla muhabbeti ilerletmek için biçilmiş kaftandır. Önce iki yorum yapın ve ardından bir tane soru sorun. Mesela kız İstanbul üniversitesinde okuduğunu söylüyorsa, sizde hemen “ben de Marmara üniversitesinde okuyorum” demeyin. Öncelikle İstanbul üniversitesiyle alakalı 2 tane yorum yapın. Aşağıda bazı kızla konuşma örnekleri sunuyorum.

Kız: “İstanbul üniversitesinde okuyorum.”kızla muhabbeti ilerletme
Erkek: “İstanbul üniversitesi en çok öğrencisi olan üniversitelerden biri diye biliyorum, hatta o kadar fazla öğrencisi var ki bir araya gelip bir şehir oluşturabilirler. Ve bence binaları da tarihi ve dikkat çekici. Orada okumak keyiflidir bence. Sadece adı olan ama hiç bir özelliği olmayan bir binadan ibaret olan üniversitelerdense orada okumak tercihim olurdu. Sen o okulu kazanmadan önce aklında başka bir üniversitede okuma fikri var mıydı?”

Gördüğün gibi, hemen lafı kendine getirmedin ve bir süre kızın söylediği konuda konuştun ve ardından mantıklı bir soru sordun.

Açık uçlu sorular sor

Bir kızla muhabbeti ilerletmek konusunda vereceğim diğer önemli taktik ise ise açık uçlu sorular sormandır. Kıza bir soru sorduğunda tek kelimeyle geçiştiremeyeceği ve onu üzerinde bir süre konuşmaya teşvik eden sorular seçmelisin. Cevabı evet ya da hayır olan ve tek kelimelik cevapları olan sorular kapalı uçlu sorulardır. Muhabbetin hemen sonlanmasına yol açar. Açık uçlu sorularsa kızın üzerine yorum yapması ve daha fazla cümle kullanmasını sağlayan sorulardır.

Açık uçlu sorulardan oluşan kızla konuşma örnekleri:

Terazi burcu kadınları nasıl olurlar?
Hayalinde nasıl bir meslek yapmak vardı ?
Kırmızı rengi seviyorsun, bu senin karakterinin hangi yönünü açığa çıkartıyor?

Görüldüğü gibi tüm bu açık uçlu soru örnekleri kızın tek kelime edip geçemeyeceği üzerinde bir süre konuşmasını gerektirecek sorular.

Konuşma pratiği yap

Bir kızla muhabbeti ilerletmek konusunda sorun yaşayan pek çok erkek kızla konuşurken aklına bir şeyler gelmemesinden şikayet ederler. Konu açma ve sohbet pratikle gelişen bir durumdur. Ve konuşma pratiği yapılarak bu durum aşılabilir. Şimdi vereceğim muhabbet üretme egzersizini kullanarak kendini bir kızla muhabbet ilerletmek konusunda iyi bir şekilde geliştirebilirsin. Bu egzersiz kızın söylediği bir kelimeyi seçerek o kelime hakkında 1 dakika konuşmayı ve ardından soru sormayı, gelen cevaba göre bir kelime daha seçerek tekrar 1 dakika konuşmayı gerektiriyor. Böylece bir konu üzerinde uzun uzadıya konuşma için bundan böyle bir kelime duymanız yeterli olacak.

BİR KİTAP SETİ TAVSİYESİ:

Erkeklerin sadece %1’nin bildiği gizli kalmış bilgileri öğrenmek ister misin ? Bu gizli bilgileri öğrenmek seni erkeklerin %99’unun önüne geçirecek ve kadınlarla büyüleyici bir başarının kapısını aralayacak.

4 senede büyük bir emekle hazırlanmış bu eğitim setini incelemek için HEMEN TIKLA!

BENZER KONULAR:

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir